Zápas vo Švédsku opustil po ohňostroji Bet365 exploduje na nohách náhradníka

Rate this post

A top-letu zápasu švédskej ligy medzi IFK Göteborg a Malmö bol opustený v 78. minúte v stredu, kedy ohňostroj vybuchol pod nohami náhradného Tobias Sana.

Sana vykročil smerom göteborských priaznivcov pred ripovanie roh vlajka zo zeme a vrhnúť ju na fanúšikov, ktorí zaberajú roh terasy.

Sana, ktorý hral v Göteborgu pred vstupom do Ajaxu v roku 2012, bol Bet365 odprevadený od stráží a hráči boli vyradení pitch rozhodcom sa skóre 0-0. ★ ★ Musse (@MSemovskii) Era mammor pic.twitter.com/a7uw4mfETkApril 27. 2016

Po schôdzke, ktorá sa takmer pol hodiny, rozhodnutie bol nútený opustiť hru s delegátom stretnutia Pelle Hoeg, ktorý povedal, že bezpečnosť v teréne nemôže byť zaručená. “Počul som banger, pozrel som sa a spozoroval Tobias Sana.Po tom to šlo rýchlo, zapískal som a Bet 365 hral som hráčov priamo, “povedal rozhodca Jonas Eriksson po vyhlásení opustenia.” Dnes večer napíšem správu a pošlem ju na futbal že sa rozhodne, “povedal Eriksson.

Sana, ktorý povedal, že po incidentu mal bolesť hlavy a bolesť ucha, sa ospravedlňoval za svoje činy.

“Teraz, keď som dostal šok, cítim, že to bolo najhlúpejším rozhodnutím môjho života,” povedala Sana vo vyhlásení vo štvrtok. “Existuje veľa mladých ľudí, ktorí sa na mňa pozerajú, takže sa naozaj chcem ospravedlniť.”

Malmo povedal, že Sana nebude mať žiadne sankcie od klubu.Pri pohybe, ktorý naznačuje, že ohňostroj prehrali domáci fanúšikovia, Göteborg sa Bet365 ospravedlnil na svojej internetovej stránke zameranej na Malmö, zápasníkov a divákov. Klub môže čeliť sankciám z disciplinárneho výboru švédskeho futbalového zväzu.

Na chaotickom večeri v Göteborgu došlo k ďalšiemu bezpečnostnému incidentu.Po zápase bol pozastavený, nórsky ľadový hokejista sa dostal na pole, údajne ako súčasť stávky s spoluhráčmi na nedávno korunovaný švédsky ľadový hokejový šampión Frolunda. Noviny Aftonbladet povedal, že Mats Rosseli Olsen, ktorý hral pre Nórsko na olympijských hrách v Soči bol obvinený z trestného činu verejného poriadku a mohol by čeliť pokutám. Švédska futbalová hra sa dlhé roky preháňala problémami davu vrátane fanúšikov, ktorí hádzali predmety na Bet 365 hráčov a zápasili s úradníkmi a bojovali s každým iné pred alebo po hrách. Pred dvoma rokmi bol fanúšik Djurgarden zabitý po tom, ako bol napadnutý chuligánmi pred zápasom proti Helsingborgu.